Biz Ne Yaparız

Uzman kadromuz ile Aksaray Avukatlık Büroları arasında faaliyet göstermekteyiz. Amacımız, BİREYSEL ve KURUMSAL nitelikteki müvekkillerinin her türlü hukuksal sorunlarına karşı HIZLI VE ETKİLİ çözüm yolları bulmaktır.

“Ekmek, su, aş bulmak gecikebilir.
Temele taş bulmak gecikebilir.
Devlete baş bulmak gecikebilir.
Adalet gecikmez tez verilmeli.”

Niyazi Yıldırım Gençosmanoğlu

Faaliyet Alanlarımız

Hukuk bürosu olarak Aksaray ilinde faaliyet göstermekteyiz.

Büro olarak Niğde, Nevşehir, Kırşehir, Yozgat, Kayseri, Konya, Mersin, İstanbul ve Ankara İllerinde Davaların ve Hukuki işlerin takibi yapılmaktadır.

“Bırakın adalet yerini bulsun, isterse kıyamet kopsun.”

Freud

Hangi Konularda Faaliyet Vermekteyiz

Hukuk büromuzda daha çok şu konularda etkin ve hızlı bir şekilde sorunların çözümüne ve davaların olumlu bir şekilde sonuçlanmasında faaliyet göstermektedir.

  1. Kira Hukuku Davaları (Kira Alacaklarının Tahsili, Tahliye, Kira Bedelinin Tespiti vs…)
  2. Aile Hukuku Davaları (Anlaşmalı Boşanma, Çekişmeli Boşanma, Nafaka, Maddi ve Manevi Tazminat, Aile Malvarlığı Paylaşımı, Tanıma/Tenfiz Davaları vs…)
  3. Trafik Kazaları, İş Kazaları Nedeniyle Tazminat Davaları (Maddi Tazminat, Manevi Tazminat, Destekten Yoksun Kalma Tazminatı, Cenaze Giderleri vs…)
  4. İş Hukuku Davaları (İşe İade-Kıdem Tazminatı, İşçi Alacakları, İhbar Tazminatı, Yıllık İzin Ücreti, Fazla Mesai, Haftasonu Resmi Tatil Ücret Alcağı Davaları vs…)
  5. Ticaret Davaları (İcra Takibi, İhtiyati Haciz, Alacak Davaları, Sözleşme Dolayısı İle Tazminat Davaları, İtitrazın İptali, İtirazın Kaldırılması, Tahliye Davaları vs…)
  6. Toprak Hukuku (İzale-i Şuyun, Elbirliğ Mülkiyetin Paylı Mülkiyete Çevrilmesi,El Atmanın Önlenmesi, Ortaklığın Giderilmesi, 6537 Sayılı Toprak Koruma Ve Arazi Kullanımı Kanunun Uyarınca Önalım (Şufa) Davası. Medeni Kanun Uyarınca Önalım (Şufa) Davası vs…)
  7. Miras Hukuku Davaları (Terekenin Tespiti, Terekenin Paylaşımı, Terekenin Açılımı, Muris Muvaazası Nedeniyle Tapu İptal Ve Tscil Davaları vs…)
  8. Ceza Hukuku Davaları (Müvekkillerin en etkili bir şekilde ceza davalarında savunulması vs…)

Ayrıca önleyici hukuk konusunda danışmanlık hizmetleri vermekteyiz. Bunlar;

 1. Herhangi bir konuda sözleşme hazırlanması ve müvekkillerin bu sözleşmelerde tüm haklarının en etkili bir şekilde korunmasını sağlamak. Ticari işletme ve şirketlere her türlü hukuki destek sağlamak,
 2. İhtarnâme düzenlenmesi ve ihtarname sonrası hukuki durumun takip edilmesi,
 3. Müvekkiller ile etkili bir diyaloglar içerisinde bulunarak her zaman hukuki olarak sözlü olarak destek verilmesi.
  vb…

Aksaray Barosu Avukatı

Av.Derviş Ali ERKOL
Aksaray Barosuna kayıtlı olarak görevimizi yapmaktayız.

Selçuk Üniversitesi Hukuk Fakültesi

Av.Derviş Ali ERKOL Selçuk Üniversitesi Hukuk Fakültesi 2010 yılında mezun olmuştur.

× WhatsApp İletişim